Medijska Pismenost Mladih i Otpor Medijskim Manipulacijama

Centar za post-konfliktna istraživanja ponosno predstavlja video koji ima za cilj podizanje svijesti o nedostatku medijskog integriteta i transparentnosti u Bosni i Hercegovini.

Video je razvijen tokom realizacije radionica ‘‘Medijska pismenost mladih i otpor medijskim manipulacijama’’ na kojima je prisustvovalo 15 mladih ljudi izcijele BiH. Aktivnosti platforme Balkan Diskurs su podržane od strane Centra za nezavisno novinarstvo u Budimpešti (CIJ) u okviru Instrumenta Evropske unije za pretpristupnu pomoć (IPA) i Rising Voices.

Vezani članci

Sve više disciplinskih postupaka protiv sudija i tužilaca
Ured disciplinskog tužioca (UDT) Visokog sudskog i tužilačkog vijeća (VSTV) BiH vodi 12 disciplinskih postupaka protiv tužilaca i sudija iz državnih pravosudnih institucija. Postupci protiv tužilaca Tužilaštva BiH su sve brojniji iz godine u godinu.
Kuća Klajn – autentično mjesto za nove umjetničke prakse
Ekonomski, politički i kulturni trenutak koji živimo stalno nam postavlja pitanje kako organizovati autonomne prostore u kojima će se producirati savremena umjetnost koja propituje, kritikuje, ostvaruje vezu sa zajednicom i daje smjernice na koji način prevazići norme patrio-patrijarhalne kulture, koja umjetnost doživljava samo kao nastavak svoje retrogradne politike. 

Komentarišite

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *



Dobitnici Nagrade za interkulturalna dostignuća od strane Austrijskog federalnog ministarstva za Evropu, intergracije i spoljne poslove.

Post-Conflict Research Center
Prijavite se na našu mailing listu